Fundusze: ETF, Portfelowe, Indeksowe

  •  
  • Niedziela, 20.09.2020
    Eustachego, Faustyny, Renaty

Home / Aktualności - Świat / Platynowy i palladowy fundusz na nowojorskim parkiecie

Informacje o ETF

Fundusze ETF na GPW w Warszawie

Fundusze indeksowe

Platynowy i palladowy fundusz na nowojorskim parkiecie

8 stycznia na parkiecie NYSE Arca zadebiutowały dwa fundusze sponsorowane przez ETF Securities posiadające ekspozycję na rynek platyny i palladu. To pierwsze fundusze ETF uruchomione przez ETF Securities w 2010 roku.

Celem inwestycyjnym ETFS Physical Platinum Shares oraz ETFS Physical Palladium Shares jest odzwierciedlenie zachowania cen - odpowiednio - platyny i palladu. Oba fundusze są fizycznie zabezpieczone, gdyż inwestują w ww. metale w ich fizycznej postaci (w formie płyt i sztab). Stawka kosztów (expense ratio) w obu funduszach wynosi 0,60%. Są to pierwsze tego rodzaju instrumenty notowane na amerykańskim rynku finansowym.

Platyna i pallad są wykorzystywane głównie w przemyśle samochodowym, dzięki czemu - zdaniem ETF Securities - fundusze te, dzięki bezpośredniej ekspozycji na cykl koniunkturalny, pozwolą inwestorom czerpać korzyści z ożywienia gospodarczego na świecie.

ETF Securities jest jednym ze światowych liderów rynku exchange-traded products (ETPs). W ponad 180 instrumentach tego typu inwestorzy ulokowali dotychczas (stan na koniec 2009 r.) 16,6 mld USD. W 2009 roku firma wprowadziła na rynek bliźniacze fundusze odzwierciedlające zachowanie cen złota i srebra (ETFS Physical Swiss Gold Shares i ETFS Physical Silver Shares), których aktywa na koniec ubiegłego roku sięgnęły 492 mln USD.

Polityka prywatności
Regulamin serwisu