Fundusze: ETF, Portfelowe, Indeksowe

  •  
  • Piątek, 25.09.2020
    Aureli, Kamila, Kleofasa

Home / Aktualności - Świat / Fundusz ETF z ekspozycją na duże japońskie spółki aktywne w regionie Azji i Oceanii na parkiecie w Tokio

Informacje o ETF

Fundusze ETF na GPW w Warszawie

Fundusze indeksowe

Fundusz ETF z ekspozycją na duże japońskie spółki aktywne w regionie Azji i Oceanii na parkiecie w Tokio

4 listopada 2011 r. na Tokyo Stock Exchange (TSE) zadebiutował fundusz YOURMIRAI TOPIX Asia Focus ETF (funkcjonujący także pod nazwą TOPIX Asia Focus ETF) utworzony przez Sumitomo Mitsui Asset Management Company, Limited (SMAM). To pierwszy ETF utworzony przez tę spółkę.

Fundusz replikuje TOPIX Active in Asia Index (obliczany od października 2011 r.), który obejmuje 25 spółek wyselekcjonowanych przez TSE z indeksu TOPIX 500 na podstawie takich kryteriów jak kapitalizacja rynkowa i sprzedaż w państwach regionu Azji i Oceanii. YOURMIRAI TOPIX Asia Focus ETF daje zatem inwestorom ekspozycję na największe japońskie spółki publiczne, które generują wysokie przychody ze sprzedaży w regionie i charakteryzują się wysokim potencjałem wzrostu.

Spółka Sumitomo Mitsui Asset Management Company została utworzona w 2002 roku. Oferować będzie fundusze ETF pod nazwą “YOURMIRAI”, co w języku japońskim oznacza “twoja przyszłość”. Oddziały firmy znajdują się w Hongkongu, Szanghaju, Tokio, Londynie i Nowym Jorku. W końcu III kwartału 2011 r. spółka zarządzała aktywami (głównie w postaci institutional accounts i investment trusts) o wartości 9797 mld jenów, czyli 127,1 mld USD.

Polityka prywatności
Regulamin serwisu