Fundusze: ETF, Portfelowe, Indeksowe

Home / Aktualności - Polska / W połowie 2018 roku mają ruszyć fundusze indeksowe PZU

Informacje o ETF

Fundusze ETF na GPW w Warszawie

Fundusze indeksowe

W połowie 2018 roku mają ruszyć fundusze indeksowe PZU

Choć zapowiedzi na ten temat zaczęły pojawiać się już na początku 2017 roku (patrz tutaj), TFI PZU wciąż nie wprowadziło do swojej oferty funduszy indeksowych. Po kilkumiesięcznym okresie milczenia w tej kwestii, na wczorajszej prezentacji wyników Grupy PZU za I kwartał 2018 r. Paweł Surówka – prezes PZU S.A. – ujawnił m.in., że „Biorąc pod uwagę nasze tradycyjne rozwiązania inwestycyjne staramy się bardziej uatrakcyjnić paletę produktową. Ponadto, tak jak zapowiadaliśmy, mniej więcej w połowie tego roku, być może z początkiem drugiej połowy, będziemy gotowi, żeby pokazać naszą odpowiedź na inwestycje pasywne, które w tym momencie są bardzo popularne na całym świecie. Liczę, że to też przełoży się na wyższą sprzedaż” (cytat za serwisem Analiz Online).

TFI PZU zarządza obecnie aktywami o wartości 12,1 mld zł zgromadzonymi w funduszach rynku kapitałowego (siódme miejsce na rynku) oraz 7,5 mld zł ulokowanymi w funduszach rynku niepublicznego (czwarte miejsce w tej kategorii).

Szukaj 

Wykres miesiąca-marzec 2019

Wydarzenia

Sonda 98

Który z nowych (makro)indeksów GPW w Warszawie powinien być w pierwszej kolejności podstawą dla stworzenia funduszu indeksowego lub funduszu ETF?

Polityka prywatności
Regulamin serwisu