Fundusze: ETF, Portfelowe, Indeksowe

Home / Aktualności - Polska / Rok 2019 będzie obfitował w ETF-y?

Informacje o ETF

Fundusze ETF na GPW w Warszawie

Fundusze indeksowe

Rok 2019 będzie obfitował w ETF-y?

12 lipca 2018 r. w ramach akcji „Rzeczpospolitej” #zapytajDietla na Twitterze prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl odpowiadał na pytania i wątpliwości czytelników dotyczące przyszłości GPW w Warszawie.

Jedno z zadanych pytań dotyczyło ETF-ów. W odpowiedzi prezes Dietl odpowiedział: Giełda w ramach zaktualizowanej strategii będzie tworzyć nowe indeksy, na bazie których mogą powstać ETF-y. Widząc przychylność KNF dla dostawców ETF jestem przekonany, że przyszły rok będzie obfitował w ciekawe ETF-y oparte o nasze indeksy”.

Interesująca – w kontekście rozwoju oferty dla funduszy indeksowych i funduszy ETF inwestujących na polskim rynku – była także odpowiedź na pytanie, czy GPW w Warszawie planuje wprowadzenie kontraktu terminowego na indeks sWIG80. Prezes Dietl odpowiedział na nie twierdząco, dodając, iż „średnioterminowo potrzebujemy większej oferty dla funduszy pasywnych, bowiem takie interesują się naszym parkietem w związku z reklasyfikacją do statusu rynku rozwiniętego”.

Szukaj 

Wykres miesiąca-marzec 2019

Wydarzenia

Sonda 98

Który z nowych (makro)indeksów GPW w Warszawie powinien być w pierwszej kolejności podstawą dla stworzenia funduszu indeksowego lub funduszu ETF?

Polityka prywatności
Regulamin serwisu