Fundusze: ETF, Portfelowe, Indeksowe

Home / Aktualności - Polska / Lyxor S&P 500 UCITS ETF powyżej 110 złotych

Informacje o ETF

Fundusze ETF na GPW w Warszawie

Fundusze indeksowe

Lyxor S&P 500 UCITS ETF powyżej 110 złotych

Powrót znakomitych nastrojów na amerykański rynek akcji (indeks S&P 500 pokonał w ostatnich dniach poziom 2850 punktów i zbliżył się do rekordu ustanowionego w końcu stycznia bieżącego roku) oraz dalsze osłabianie się złotego w stosunku do amerykańskiego dolara (mimo nieznacznej korekty w ostatnich kilku dniach) spowodowały, że od początku sierpnia giełdowe wyceny tytułów uczestnictwa funduszu Lyxor S&P 500 UCITS ETF aż siedmiokrotnie pokonywały swoje historyczne rekordy (por. poniższy wykres).

Stało się tak również w dniu dzisiejszym, a jednocześnie rynkowy kurs funduszu odwzorowującego zachowania indeksu S&P 500 przekroczył po raz pierwszy barierę 110 złotych. Na zakończenie dzisiejszej sesji jeden tytuł uczestnictwa tego ETF-a został przez inwestorów wyceniony na 110,02 zł, co oznacza że od początku sierpnia zyskał na wartości już 5,10%. Z kolei od początku 2018 r. kurs tytułów uczestnictwa funduszu Lyxor S&P 500 UCITS ETF zwiększył się o 15,86%.

Szukaj 

Wykres miesiąca-marzec 2019

Wydarzenia

Sonda 98

Który z nowych (makro)indeksów GPW w Warszawie powinien być w pierwszej kolejności podstawą dla stworzenia funduszu indeksowego lub funduszu ETF?

Polityka prywatności
Regulamin serwisu