Fundusze: ETF, Portfelowe, Indeksowe

  •  
  • Niedziela, 20.09.2020
    Eustachego, Faustyny, Renaty

Home / Aktualności - Polska / Lyxor ETF WIG20 zarejestrowany w Polsce

Informacje o ETF

Fundusze ETF na GPW w Warszawie

Fundusze indeksowe

Lyxor ETF WIG20 zarejestrowany w Polsce

Komisja Nadzoru Finansowego zakończyła procedurę rejestracji należącego do funduszu MULTI UNITS LUXEMBOURG subfunduszu MULTI UNITS LUXEMBOURG – LYXOR ETF WIG20 („LYXOR ETF WIG20”) w Polsce. Już jesienią br. tytuły uczestnictwa emitowane przez LYXOR ETF WIG20 mogą być notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Fundusze typu ETF (Exchange Traded Funds) to fundusze inwestycyjne, których celem jest naśladowanie wyników określonych indeksów giełdowych. – ETF’y, dzięki swojej prostocie, płynności i konkurencyjnym opłatom w stosunku do tradycyjnych funduszy inwestycyjnych, stały się w ostatnich latach bardzo popularne na rynkach Ameryki Północnej, Azji, czy krajów Europy Zachodniej - mówi Aleksandra Kosmulska z Lyxor Asset Management, jednej z największych na świecie i drugiej największej w Europie instytucji zarządzającej funduszami typu ETF. - Już jesienią planujemy wprowadzenie pierwszego ETF na warszawską giełdę, który oparty będzie na głównym indeksie tego rynku – WIG20. Jednym zleceniem zarówno inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni będą mogli kupić instrument wiernie odzwierciedlający portfel największych firm notowanych na warszawskim parkiecie dodaje.

Jak będzie działać ETF na WIG20? Będzie to papier wartościowy notowany na giełdzie, podobnie jak akcje. Kupno lub sprzedaż tytułów uczestnictwa subfunduszu będzie możliwa przez rachunek inwestycyjny w dowolnym biurze maklerskim. Lyxor ETF WIG20 jest tzw. subfunduszem pasywnym – jego celem inwestycyjnym będzie jak najbardziej wierne naśladowanie indeksu bazowego (jego wzrostów i spadków). Cena pojedynczej jednostki ETF będzie wynosić w przybliżeniu 1/10 wartości indeksu WIG20 wyrażonej w PLN.

Lyxor Asset Management jest jedną z największych na świecie i drugą największą w Europie instytucją zarządzającą funduszami typu ETF. W 2009 r. aktywa w jej zarządzaniu przekroczyły 30 mld EUR. Fundusze typu ETF zarządzane przez Lyxor Asset Management (ponad 150 rodzajów) naśladują rynki akcji, obligacji i towarów. Są notowane na największych giełdach europejskich (m.in. London Stock Exchange, Euronext, Deutsche Boerse), a także w Hong Kongu i Singapurze. Lyxor Asset Management jest częścią grupy Societe Generale.

Źródło: informacja prasowa Lyxor

Polityka prywatności
Regulamin serwisu