Fundusze: ETF, Portfelowe, Indeksowe

Home / Aktualności - Polska / ETF na mWIG40TR dopuszczony do obrotu na GPW - debiut 5 września

Informacje o ETF

Fundusze ETF na GPW w Warszawie

Fundusze indeksowe

ETF na mWIG40TR dopuszczony do obrotu na GPW - debiut 5 września

GPW w Warszawie podjęła decyzję o dopuszczeniu certyfikatów Beta ETF mWIG40TR do obrotu giełdowego - będą one dostępne dla inwestorów od czwartku, 5 września.

Będzie to drugi ETF z rodziny Beta, po funduszu ETF na WIG20TR, zarejestrowany pod prawem polskim, dostępny dla inwestorów na GPW w Warszawie od najbliższego czwartku, 5 września.

"Cieszymy się z decyzji zarządu GPW w Warszawie. Potwierdzam, że debiut nastąpi 5 września" - powiedział PAP Biznes członek zarządu Beta Securities Poland, Robert Sochacki.

Animatorem dla funduszu będzie DM BOŚ, a depozytariuszem mBank. Zarządzaniem zajmie się AgioFunds TFI. Autorem inicjatywy jest Beta Securities Poland.

ETF umożliwi ekspozycję na polskie midcapy z uwzględnieniem dywidend wypłacanych przez spółki z tego indeksu, gdyż wraz z upływem czasu i wypłaty nowych dywidend, pieniądze z nich mają być reinwestowane przez fundusz, powiększając masę funduszu.

Będzie to pierwszy ETF w obrocie giełdowym na warszawskim parkiecie, zapewniający indeksowe inwestowanie w spółki średniej kapitalizacji.

Celem ETF (Exchange Traded Funds - funduszy pasywnych notowanych na giełdach papierów wartościowych) jest jak najbardziej dokładne odwzorowanie zachowania benchmarku, który stanowi podstawę funkcjonowania wehikułu inwestycyjnego.

Szukaj 

Wykres miesiąca-sierpień 2020

Wydarzenia

Sonda 115

Jakiej wiedzy na temat funkcjonowania ETF-ów brakuje Ci najbardziej?

Polityka prywatności
Regulamin serwisu