Fundusze: ETF, Portfelowe, Indeksowe

  •  
  • Niedziela, 20.09.2020
    Eustachego, Faustyny, Renaty

Home / Aktualności - Europa / Pierwsze ETF-y Raiffeisena na giełdzie w Zurychu

Informacje o ETF

Fundusze ETF na GPW w Warszawie

Fundusze indeksowe

Pierwsze ETF-y Raiffeisena na giełdzie w Zurychu

15 grudnia 2011 r. na SIX Swiss Exchange miało miejsce pierwsze notowanie tytułów uczestnictwa czterech funduszy ETF Raiffeisena powiązanych z ceną złota (w fizycznej postaci). To pierwsze ETF-y tego emitenta na zuryskim parkiecie.

Na SIX Swiss Exchange zadebiutowały następujące fundusze:

  • Raiffeisen ETF - Solid Gold Ounces A-Class CHF
  • Raiffeisen ETF - Solid Gold Ounces H-Class CHF (hedged)
  • Raiffeisen ETF - Solid Gold H-Class CHF (hedged)
  • Raiffeisen ETF - Solid Gold A-Class CHF

Dwa fundusze są zabezpieczone przed ryzykiem walutowym (hedged), zaś inwestycja w dwa pozostałe niesie za sobą ryzyko kursowe.

Fundusze oznaczone „Solid Gold Ounces” są nowością na szwajcarskim rynku, gdyż jako pierwsze instrumenty tego typu pozwalają inwestorom na zakup złota już od jednej uncji.

Opłata za zarządzanie w przypadku wszystkich ww. instrumentów finansowych wynosi 0,40% w skali roku, zaś funkcję ich market makera pełni Raiffeisen.

Raiffeisen jest trzecią największą szwajcarską grupą bankową i czołowym bankiem detalicznym w tym kraju. Raiffeisen Group składa się z 328 banków, które są zorganizowane jako spółdzielnie i posiadają w sumie 1106 oddziałów.

Po wprowadzeniu na rynek 4 nowych funduszy ETF, na SIX Swiss Exchange notowanych jest ogółem 757 ETF-ów, spośród których 108 jest notowanych także w dodatkowych walutach (oprócz CHF). 30 ETF-ów jest zabezpieczonych fizycznie istniejącym złotem, które są dostępne tylko w Szwajcarii. Na szwajcarskim rynku ETF-ów obecnych jest w sumie 16 emitentów i 21 market makerów.

Polityka prywatności
Regulamin serwisu