Fundusze: ETF, Portfelowe, Indeksowe

  •  
  • Piątek, 25.09.2020
    Aureli, Kamila, Kleofasa

Home / Aktualności - Europa / Cztery nowe akcyjne fundusze iShares na parkiecie w Londynie

Informacje o ETF

Fundusze ETF na GPW w Warszawie

Fundusze indeksowe

Cztery nowe akcyjne fundusze iShares na parkiecie w Londynie

BlackRock wprowadził na London Stock Exchange (LSE) cztery fundusze ETF iShares. Trzy z nich oparte są na indeksach MSCI i posiadają ekspozycję na rynki krajowe (country ETFs) Australii, Kanady i Republiki Południowej Afryki (głównie na spółki z sektora finansowego i towarowego). Czwarty fundusz to odmiana funkcjonującego dotychczas ETF-a replikującego zachowanie indeksu Dow Jones Euro Stoxx 50 - tym razem w wersji akumulacyjnej.

iShares MSCI Australia naśladuje zachowanie indeksu MSCI Australia obejmującego 75 australijskich firm, przede wszytskim finansowych i zajmujących się poszukiwaniem i wydobyciem surowców.

iShares MSCI Canada odzwierciedla wyniki indeksu MSCI Canada, w skład którego wchodzi 96 kanadyjskich przedsiębiorstw, z których około połowa powiązana jest z sektorami rynku towarowego.

iShares MSCI South Africa dąży do replikacji indeksu MSCI South Africa, do którego należą akcje 45 południowoafrykańskich spółek, z których około 40 procent związana jest z sektorem towarowym.

Wszystkie trzy ww. indeksy obejmują spółki, których kapitalizacja wynosi około 85 procent danego lokalnego rynku akcji. Fundusze te są ETF-ami o charakterze akumulacyjnym.

Fundusz iShares DJ Euro STOXX 50 (Acc) jest również funduszem typu akumulacyjnego (reinwestującym dywidendy), który naśladuje performance indeksu Dow Jones Euro Stoxx 50.

Polityka prywatności
Regulamin serwisu