Fundusze: ETF, Portfelowe, Indeksowe

Home / Aktualności - Europa / 6 kolejnych ETF-ów Expat Asset Management na parkiecie we Frankfurcie

Informacje o ETF

Fundusze ETF na GPW w Warszawie

Fundusze indeksowe

6 kolejnych ETF-ów Expat Asset Management na parkiecie we Frankfurcie

16 kwietnia 2018 r. na giełdzie we Frankfurcie rozpoczęły się notowania tytułów uczestnictwa 6 funduszy ETF zarządzanych przez Expat Asset Management (należy do Expat Capital). Bułgarska spółka z siedzibą w Sofii jest obecnie jedynym dostawcą ETF-ów znajdujących się w obrocie na Deutsche Boerse pochodzącym z regionu Europy Środkowej i Wschodniej (CEE).

Na frankfurckim parkiecie pojawiły się ETF-y dążące do odwzorowania wyników indeksów blue-chipów z giełd ze Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji, Serbii i Macedonii. Są to:

  • Expat Slovakia SAX UCITS ETF
  • Expat Slovenia SBI TOP UCITS ETF
  • Expat Hungary BUX UCITS ETF
  • Expat Croatia CROBEX UCITS ETF
  • Expat Serbia BELEX15 UCITS ETF
  • Expat Macedonia MBI10 UCITS ETF

W sumie zatem na giełdzie we Frankfurcie notowanych jest obecnie 11 ETF-ów Expat Asset Management – od stycznia w obrocie znajduje się Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF, a od marca cztery ETF-y: Expat Poland WIG20 UCITS ETF, Expat Greece ASE UCITS ETF, Expat Czech PX UCITS ETF oraz Expat Romania BET UCITS ETF.

Wszystkie ww. ETF-y są notowane również na giełdzie w Sofii – fundusz z ekspozycją na rynek bułgarski od września 2016 r., cztery ETF-y powiązane z indeksami akcji w Polsce, Czechach, Rumunii i Grecji od stycznia 2018 r., kolejne cztery posiadające ekspozycję na Słowację, Węgry, Słowenię i Chorwację od lutego bieżącego roku, fundusz naśladujący indeks rynku macedońskiego od 12 kwietnia 2018 r., a fundusz odwzorowujący indeks rynku serbskiego od 18 kwietnia 2018 r.

Spółka planuje uruchomienie w przyszłości także ETF-ów posiadających ekspozycję na rynki akcji na Litwie, w Łotwie i w Estonii.

Szukaj 

Wykres miesiąca-maj 2019

Wydarzenia

Konferencja WallStreet 23

Sonda 100

Kiedy na GPW w Warszawie będzie notowanych 100 funduszy ETF?

Polityka prywatności
Regulamin serwisu